turystyka-stadionowa-youtube

Stadionowe rewolucje. Najlepsze kanały YouTube o turystyce stadionowej

W dobie Internetu coraz więcej osób decyduje się na prowadzenie swoich mediów społecznościowych. Jedni robią to dla zabawy, inni dla relaksu, a jeszcze inni zupełnie na poważnie. A co gdyby połączyć te wszystkie trzy rzeczy? W końcu dobrze i skrupulatnie prowadzony kanał o czymś, co lubi wiele osób, a co sprawia przyjemność to strzał w dziesiątkę. Tak zapewne można nazwać kanały o turystyce sportowej i filmy, które dzięki nim możemy oglądać. Przed wami najlepsze kanały YouTube o turystyce stadionowej. Być może od teraz zaczniecie je oglądać regularnie.

Podróże kibica

Pierwszy na naszej liście znajduje się kanał o nazwie “Szafa Fana”. Dość oryginalna nazwa trzeba przyznać, ale twórca filmików bynajmniej nie nagrywa z szafy. Wręcz przeciwnie na jego kanale możemy znaleźć specjalną playlistę poświęconą podróżom kibica. Pierwsze filmy zostały tam zamieszczone jeszcze przed mundialem w 2018 roku i dotyczyły dwóch państw. Najpierw mogliśmy odwiedzić Japonię, czyli grupowego rywala Polaków na tych mistrzostwach, a tuż przed inauguracją turnieju mieliśmy relację z pierwszej ręki z Rosji, czyli z miejsca gdzie odbyła się cała impreza. W tym miejscu znajdziecie także filmiki z innych sportowych podróży, także do mniej popularnych miejsc, jak Estonia czy Rumunia. Warto zajrzeć na kanał Szafy i przekonać się jak wyglądają sportowe podróże po świecie.

Zagraniczne wyznaczniki

Trudno znaleźć w pełni profesjonalny kanał sportowy poświęcony podróżom po stadionach na polskim YouTubie. Małe pocieszenie stanowi fakt, że za granicą też mało kto zajmuje się tym na poważnie. Być może jest to strefa do zagospodarowania? Mimo wszystko jeśli ktoś szuka inspiracji warto sprawdzić dwie pozycje. Przede wszystkim kanał, który jest w całości poświęcony futbolowym podróżom, czyli Footy Adventures. Liczne filmy z różnych krajów, zwiedzanie popularnych stadionów, a także reportaże z meczów w rozmaitych miejscach świata. Drugim kanałem jest Ultimate Bucket List, który jest bardziej ogólny jeśli chodzi o zwiedzanie świata, ale znajduje się tam osobna playlista z wyróżnionymi podróżami stadionowymi. Większość z nich to najpopularniejsze piłkarskie obiekty, ale znalazło się też miejsce dla pięknego stadionu futbolu amerykańskiego. To trzeba zobaczyć, bo jest to wykonane naprawdę fachowo.

Ucieczka od mainstreamu

Wracając na chwilę na polską stronę mocy, nie można nie wspomnieć o fenomenie stadionowej turystyki. Mianowicie chodzi tu o kanał pod zmyślną nazwą “Kartofliska”. Obejmuje on dużo mniej popularne rozgrywki, ale zdecydowanie większy różnorodnie obszar zwiedzania sportowego świata. Twórca szczyci się tym, że oglądał już mecze w 44 państwach, co już jest godne podziwu. Jednak wyjątkowe jest to, że nie są to popularne rozgrywki, ani drużyny. Ulubionym celem podróży na Kartofliskach są niższe ligi w Polsce i za granicą. Przydatna dla miłośników podróży na pewno będzie seria pt. “Jak nie zwiedzać”, która ukazuje specyficzny sposób eksploracji świata. Must watch dla fanów turystyki i dobrego poczucia humoru.

Projekt w drodze

W związku z wybuchem epidemii wiele planów zostało pokrzyżowanych. Między innymi plany podróżnicze. Jest jednak kanał, na którym powstał projekt publikowania filmów z piłkarskich podróży. Quesek, bo to o nim mowa, postanowił przybliżyć kanapowym kibicom, jak wygląda wyjazd na mecz zagraniczny od początku do końca i trzeba przyznać, że nieźle mu to wyszło. Być może na równie wysokim poziomie co zagraniczne wymienione wyżej? Na razie się o tym nie przekonamy, bo pierwszy filmik datuje się na przełom lutego i marca, a od tamtej pory spotkania za granicą odbywają się bez udziału kibiców. Jednak seria “Odwiedzam stadiony Europy” ma spory potencjał, a sposób jego wykonania pobudza apetyt miłośników piłkarskich kibiców. W końcu pierwszy filmik dotyczył meczu Manchesteru United na Old Trafford, więc z pewnością jednego z najpopularniejszych stadionów świata. Oby po powrocie do normalności twórcy wrócili do pracy nad tą serią, bo może z pewnością zainteresować wielu futbolowych zapaleńców, a im więcej widzów, tym lepsze filmy będą powstawać.