największe-stadiony-premier-league

Największe stadiony w Premier League

Anglia jest domem piłki nożnej, jeśli chodzi o Europę. To tutaj mieszka najwięcej kibiców piłkarskich i to tu swoją siedzibę mają największe kluby. Nic dziwnego, że liga angielska jest najpopularniejszymi rozgrywkami na świecie. Premier League cieszy się największą oglądalnością, a stadiony prawie na każdym meczu goszczą komplet widzów. Jeśli chodzi o futbol, to dla niego na pewno znakomita promocja. Przed wami ranking stadionów Premier League, które mają największą pojemność.

Old Trafford 

Stadion Manchesteru United. Jeśli chodzi o futbol klubowy jest to największy obiekt w Anglii. Może pomieścić niecałe 75 tysięcy kibiców, a większość uzna go za najatrakcyjniejszy i najprzestronniejszy obiekt sportowy jaki kiedykolwiek widzieli. Rekord frekwencji przekroczył oficjalną pojemność stadionu jeszcze przed II wojną światową. Old Trafford powstało w 1910 roku i od tamtego czasu dzielnie służy klubowi z Manchesteru. Ranking mógłby wyglądać inaczej, gdyby nie liczne renowacje. Dzięki swojemu wspaniałemu wyglądowi Teatr Marzeń to prawdziwa promocja dla Premier League.

old-trafford

Tottenham Hotspur Stadium

Najnowocześniejszy obiekt w Premier League. Sprawił, że zestawienie londyńskich stadionów w lidze angielskiej szybko się zmieniło. Nowe White Hart Lane, jak mawiają kibice Tottenhamu otwarto oficjalnie w 2019 roku, choć budowa przeciągała się dla niektórych w nieskończoność. Były nawet zakłady dotyczące tego, o ile się jeszcze przeciągnie inauguracja obiektu. Cena całego przedsięwzięcia zamknęła się w miliardzie funtów, więc koszt niebagatelny. Absolutnie nie można powiedzieć, że była to promocja. Z drugiej strony bonus jest taki, że stadion pomieści ponad 62 tysiące widzów, a więc więcej niż poprzedni obiekt Kogutów.

London Stadium

Część może być zaskoczona tym, jak w tym miejscu prezentuje się ranking. Londyński stadion West Hamu United plasuje się na 3. miejscu. To obiekt olimpijski, który został stworzony z myślą o Igrzyskach w Londynie w 2012 roku. Koszt London Stadium to 486 milionów funtów plus bonus 323 milionów za renowację cztery lata później. Promocja to to nie była, ale pieniądze wykładał nie klub, a miasto, a w zasadzie cała Anglia. Kibice mają nadzieję, że kolejne bonusy nie będą konieczne i 60-tysięczny stadion będzie im służył jeszcze przez wiele lat. Na obiekcie mieści się nie tylko boisko, ale także restauracje, zakłady fryzjerskie, biura i wiele innych przestrzeni biznesowych.

london-stadium

Emirates Stadium

Stadion na który z Highbury przeniósł się Arsenal. Wielu pod względem wizerunkowym określa tę przeprowadzkę jako minus, ale finansowo to na pewno same pozytywy. Właściciele klubu liczyli na dodatkowe bonusy związane z większym stadionem i teraz mogą co roku liczyć zyski. The Emirates to jeden z najdroższych obiektów w Anglii jeśli chodzi o bilety. Do użytku został oddany w 2006 roku, a całkowity koszt budowy zamknął się w 390 milionach funtów. Pierwszy mecz był zarazem pożegnalnym dla legendy Kanonierów Dennisa Bergkampa. Arsenal zmierzył się w nim z Ajaxem Amsterdam. Doskonała promocja dla kibiców piłki nożnej.

Anfield Road

Wielu określa Anfield jako najbardziej klimatyczny z wielkich angielskich stadionów. Nie bez powodu znalazł się w zestawieniu najgorętszych stadionów świata. Należący do Liverpoolu obiekt swoją inaugurację datuje na 1884 rok, a więc stosunkowo dawno. Od tamtej pory przeszedł oczywiście kilkanaście modernizacji, które kosztowały spore bonusy. Chodź pojemność stadionu przekracza ledwie 53 tysiące widzów, to rekord frekwencji odnotowany w 1952 roku to 61 905 kibiców. Z ciekawostek odnośnie tego obiektu najważniejszą jest ta, że pierwszym użytkownikiem Anfield nie był Liverpool, a jego odwieczny rywal – Everton.

anfield-road