legalni-polscy-bukmacherzy

Legalni bukmacherzy online w Polsce

W każdym wpisie zabieramy was do różnych krajów i miast, by przedstawić wam ciekawe stadiony i boiska piłkarskie, które warto, lub których nie warto zobaczyć. Tym razem wybierzemy się do Polski i to nie na przegląd stadionów, a legalnych bukmacherów. W końcu tam również gromadzą się miłośnicy futbolu, którzy później nierzadko wędrują na stadion. Sprawdzimy, którzy bukmacherzy mają najciekawsze oferty i zobaczymy, jaki wypada najlepiej na tle konkurencji.

Bukmacher – przede wszystkim legalny

To podstawowy wyznacznik tego, by móc się znaleźć w naszym zestawieniu. Interesują nas tylko legalni bukmacherzy i w pełni sprawdzone miejsca do gry. Zakłady bukmacherskie mają być w końcu zabawą, a nie obawą, że ktoś postawi nam zarzuty. Skoro już wyjaśniliśmy tę kwestię, przejdźmy do poszczególnych bukmacherów i ich ofert. Być może ktoś z was znajdzie ofertę, która wyjątkowo go zainteresuje.

Warunki bycia legalnym bukmacherem

Żeby móc stać się legalnym bukmacherem w Polsce, trzeba spełnić szereg wymogów. Nie jest to takie proste, bo uzyskanie licencji bukmacherskiej to długotrwały proces. Po pierwsze, bukmacher ubiegający się o licencję musi mieć siedzibę znajdującą się na terytorium Polski. Musi on uzyskać licencję Ministerstwa Finansów wydawaną na okres 6 lat.

Poza tym domena, na której bukmacher będzie prowadził swoją usługę online, musi mieć końcówkę .pl. Zwróćcie uwagę, że niemal każda firma nielegalnego bukmachera ma na końcu domeny .com. Oczywiście wymagany jest też określony wkład własny. Bukmacher musi wykazać, że ma z czego wypłacać graczom ewentualne wygrane. Poza tym potrzebny jest też plan, jaki bukmacher będzie realizował w czasie swojej działalności. Jak widzicie, to nie jest łatwy proces, więc wiele podmiotów odpada już na starcie.

Ustawa hazardowa w Polsce

Ustawa hazardowa weszła w życie 1 kwietnia 2017 roku. Wraz z nią obecne zasady funkcjonowania firm bukmacherskich w Polsce. To pod jej wpływem strony nielegalnych bukmacherów są w Polsce blokowane. W lipcu tego samego roku stworzono także rejestr zakazanych stron bukmacherskich w Polsce. Widnieją tam nazwy domen, które nie spełniają wymogów Ministerstwa Finansów. Zostało założone również Stowarzyszenie Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich. Powstało ono z ramienia STS-u, Fortuny oraz Totolotka, czyli trzech największych operatorów w Polsce.

Legalni bukmacherzy w Polsce

Prowadzenie działalności bukmacherskiej to nie tylko prawo do bogacenia się na zakładach. Legalni polscy bukmacherzy mają obowiązek odprowadzania podatku 12% od stawki każdego zakładu. Oczywiście coś, co miało obciążyć bukmacherów spadło na barki graczy, gdyż to oni ostatecznie płacą ten podatek. Jakby tego było mało mamy tutaj także podatek od wysokich wygranych. Każda wygrana powyżej 2280 złotych zostaje obciążona 10% podatkiem. Nie są to wymarzone warunki dla graczy, ale mimo to i tak zakłady bukmacherskie cieszą się ogromną popularnością. Oferują często możliwość gry bez podatku, co jest bardzo pożądaną promocją wśród graczy. Bukmacherzy w Polsce muszą weryfikować dane graczy. Pieniądze stawiane na zakłady muszą pochodzić z legalnych źródeł, a gracze muszą mieć powyżej 18 lat. Dlatego każdy nowy użytkownik musi założyć swoje indywidualne konto gracza. 

Nazwa bukmacheraRozpoczęcie działalnościSiedzibaZalety
STS1997Katowice, ul. Porcelanowa 8– aplikacja mobilna
– oferta live
– kasyno 'Betgames’
Fortuna1996Cieszyn, ul. Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego 15– sprawdzony bukmacher
– wysokie kursy
– aplikacja mobilna
BETFAN2018Warszawa, ul. Śmiała 26– gra bez podatku;
– rankingi graczy;
– płatności bez prowizji
eWinner2017Gdynia, ul. Legionów 126-128– Ciekawa oferta powitalna
– Możliwość szybkich wypłat
– Opcja tworzenia własnych zakładów
forBET2016Warszawa, ul. Królewska 18– Wysokie kursy live
– Liczne promocje dla graczy
– Najprostszy bonus na start
Fuksiarz2020Warszawa, ul. Wąchocka 1F– Innowacyjne bonusy
– Oryginalne sporty wirtualne
– Early payout
TOTALbet2017Warszawa, ul. Jubilerska 10– Sporty wirtualne
– Duża różnorodność dyscyplin
– ciekawa oferta na piłkę nożną
Betclic2019Wrocław, ul. Zwycięskiej 20A/204– bogata oferta
– przejrzysty layout
– aplikacja mobilna
Totolotek1992Warszawa, ul. Taneczna 18 b– Doświadczony bukmacher
– Bonus za aplikację
– Program lojalnościowy
LV Bet2016Katowice, ul. Melchiora Wańkowicza 3– Sponsor znanych polskich klubów
– Transmisje e-sport
– Oficjalny sponsor FAME MMA
PZBuk2018Warszawa, ul. Gedymina 30– Najlepsza oferta na KSW
– Funkcjonalna aplikacja mobilna
– Ciekawe promocje dla stałych klientów
SuperBet2017Katowice, ul. 73 Pułku Piechoty 7A– Zapowiedzi spotkań
– Prosty bonus za rejestrację
– Znakomita aplikacja na urządzenia mobilne
LEGALNI BUKMACHERZY ONLINE W POLSCE