gdzie-odbędą-się-finały-ligi-narodów-2021

Gdzie zostanie rozegrany finał Ligi Narodów 2021? Stadiony Final Four

Przed nami kolejna przerwa reprezentacyjna, ale będzie ona się nieco różnić od tej minionej. Wszystko ze względu na finały Ligi Narodów, które odbywają się w październiku. Cztery najlepsze zespoły tych rozgrywek zmierzą się w tak zwanym Final Four, a więc ten mini turniej zaczniemy od razu od półfinałów. Łącznie będą to cztery spotkania, bo oprócz wielkiego finału, stoczymy także mecz o 3. miejsce. Co ciekawe skład półfinalistów jest zupełnie różny od tego przed dwoma laty. Do gry przystępują Francja, Włochy Hiszpania oraz Belgia.

Gdzie odbędą się finały Ligi Narodów?

Wiemy już kto będzie grał i kiedy, ale najważniejszą kwestią w tym tekście jest to, gdzie odbędą się finały Ligi Narodów. W tym roku gospodarzem rozgrywek będą Włosi, a więc obejrzymy spotkania na dwóch stadionach na Półwyspie Apenińskim. Co prawda nie są to oba największe stadiony we Włoszech, ponieważ Stadio Olimpico nie będzie gospodarzem żadnego meczu. Mecze rozegrane zostaną na:

  • Allianz Stadium (Turyn)
  • San Siro (Mediolan)

Rzym został pominięty ze względu na to, że brał udział w organizacji mistrzostw Europy kilka miesięcy wcześniej. Wybór padł więc na obiekt Juventusu, który będzie partnerował legendarnemu San Siro, na którym swoje mecze rozgrywają AC Milan oraz Inter Mediolan. W dniach 6-10 października oba te stadiony staną się europejskimi stolicami futbolu, w kierunku których będą zwrócone wszystkie oczy piłkarskich kibiców. Możemy być pewni, że zobaczymy tam zawodników światowej klasy i obejrzymy mecze na najwyższym poziomie. Przyjrzyjmy się bliżej arenom, po których będą biegać współcześni gladiatorzy.

allianz-stadium

Allianz Stadium

Pełna nazwa stadionu to Allianz Stadium of Turin, a na mecze Ligi Mistrzów przybiera przydomek ‘Juventus Stadium’. Jest to najnowocześniejszy obiekt włoskiej ekstraklasy, który powstał w 2011 roku. Koszt budowy wyniósł w sumie 122 miliony euro, a trybuny mogą pomieścić dokładnie 41 507 kibiców. Obiekt może sprostać wielu masowym imprezom, ponieważ kryje również 4000 miejsc parkingowych. Poza tym znajdziemy tu również wykwintne restauracje oraz specjalne loże VIP. Stadion robi wrażenie zarówno od zewnątrz, jak i po wejściu do środka.

San Siro

San Siro to największy i najsłynniejszy stadion sportowy we Włoszech, a także jeden z najbardziej znanych na całym świecie. Tej nazwy używają jednak przeważnie kibice AC Milan, ponieważ fani ich odwiecznego rywala – Interu Mediolan – preferują nazwę Giuseppe Meazza. Obiekt powstał w latach 1925-1926, więc już niedługo będzie obchodzić swoją 100. rocznicę istnienia. Oczywiście od tamtego czasu przeszedł liczne renowacje, które doprowadziły go do obecnego stanu. Stadion posiada pojemność na poziomie 75 923 widzów i jest niekwestionowanym numerem jeden pod tym względem w swoim kraju. Finałowy mecz Ligi Narodów 2021 na tym obiekcie z pewnością będzie historycznym wydarzeniem.

san-siro

Liga Narodów 2021 – stadiony

Jak już wiadomo mecze final four Ligi Narodów odbędą się na włoskich stadionach. Obiekty Allianz Stadium oraz San Siro są już gotowe na przyjęcie najlepszych europejskich teamów wraz z ich kibicami. Tych zabrakło w pierwszej edycji UEFA Nations League, więc teraz będzie to miła odmiana dla każdego sympatyka futbolu. Będą to co prawda tylko cztery mecze, ale każdy z nich na pewno będzie warty obejrzenia. W tym mini turnieju wystąpią same znakomite zespoły i warto je obejrzeć w akcji.

  • 6 października 2021 – Włochy vs Hiszpania (San Siro, Mediolan)
  • 7 października 2021 – Belgia vs Francja (Allianz Stadium, Turyn)
  • 10 października 2021 – mecz o 3. miejsce (Allianz Stadium, Turyn)
  • 10 października 2021 – finał Ligi Narodów (San Siro, Mediolan)

Oba obiekty będą mogły zostać wypełnione przez kibiców z każdego kraju, więc atmosfera na stadionach na pewno będzie gorąca. Spotkania z pewnością będą zacięte i nawet teraz trudno przewidzieć chociażby finalistów, a co dopiero zwycięzcę tegorocznej Ligi Narodów. Polecamy śledzić wydarzenia z włoskich boisk na bieżąco, aby nie przegapić kolejnego piłkarskiego święta.